AXIS H EMC

Rauch AXIS minerālmēslojuma izkliedētāji ar hidraulisku disku piedziņu un EMC dozēšanas sistēmu.

Pateicoties hidrauliskai piedziņai iespējams mainīt katra diska griešanās ātrumu atsevišķi. Tā panākot visprecīzāko pārklājumu.

Apvienojot unikālo EMC sistēmu un hidraulisko disku piedziņu  darbā ar lauku kartēm un N sensoriem ar Rauch AXIS H uz katru pusi iespējams izkliedēt dažādu nepieciešamā mēlojuma daudzumu.

Visi AXIS H izkliedētāji ir ar ISOBUS savienojumu un atbalsta visus populārākos vadības datorus.

W versijā AXIS ir aprīkots ar svēršanas sensoriem, tie sver tvertni un vadītāju informē par mēslojuma daudzumu tajā. Svēršanas datus neizmanto izkliedes vadībā, jo to veic precīzākā EMC sistēma.

Tehniskie dati

Sazinies par šo

Raitis Mackevičs + 371 22336672
Aizpildi formu

Jautājums par produktu

Papildus Info

EMC sistēma

EMC – precīzākā minerālmēslu izkliedes sistēma

EMC – Electronic Massflow Control (elektriska dozēšanas kontrole) ir pasaulē unikāla sistēma, kas kontrolē mēslojuma plūsmu uz katru disku atsevišķi.

Galvenās EMC priekšrocības salīdzinot ar svaru sistēmu

 • EMC sistēma nodrošina konstantu mēslojuma izkliedes daudzumu uz katru disku atsevišķi
 • EMC sistēmas darbu neiespaido nelīdzeni braukšanas apstākļi un slīpumi
 • EMC sistēma izkliedes daudzumu regulē reizi sekundē.
 • EMC sistēma sniedz iespēju strādāt ar lauku kartēm un N sensoriem izkliedējot uz katru malu dažādu nepieciešamo mēslojuma daudzumu
 • Pilnībā automātiski nosaka nosprostojumus padevē un vajadzības gadījumā atver tikai attiecīgās puses padeves lūku

EMC sistēma minerālmēslojumu izkliedētājos ar hidraulisku piedziņu darbojas mērot izkliedes diska griezes momentu (noslodzi). Katrs piedziņas disks ir ar iebūvētu bezkontakta sensoru, kas mēra piedziņas ass vērpes magnētisko lauku. Izmantojot principu piedziņas ass griezes moments ir proporcionāls padeves daudzumam precīzi līdz 1 kg tiek noteiks izkliedes daudzums. Sistēma automātiski kalibrējas, kad tiek aizvērtas padeves lūkas un precīzs daudzums tiek izkliedēts jau ar pirmajiem darba metriem.

H - Drive

H – Drive – Inovācija piedziņas precizitātē

 • Bezapkopju hidraulikas piedziņas tehnoloģija
 • Unikāla disku piedziņas tehnoloģija minerālmēslu izkliedētājos vienmēr saglabā nemainīgus disku griešanās ātrumus un tādejādi arī darba platumu, neatkarīgi no traktora dzinēja apgriezienu izmaiņām
 • Tādējādi var izvēlēties ekanomiskāko traktora dzinēja darba režīmu, nebaidoties par izkliedes kvalitātes pasliktināšanos
 • Strādājot gar lauku malām un ķīļos automātiski tiek samazināts attiecīgā diska griešanās ātrums un izkliedes doza (ar EMC sistēmu), tā panākot visprecīzāko izkliedes pārklājumu

Nepieciešamie traktora parametri:

 • AXIS H 30.2 EMC / EMC+W sūkņa ražība vismaz 45 l/min ar 140 bar
 • AXIS H 50.2 EMC+W sūkņa ražība vismaz 65 l/min ar 180 bar

VariSpread

Visi Rauch AXIS H izkliedētāji ar hidraulikas piedziņu ir standartā aprīkoti ar VariSpread PRO jeb Dynamic bezpakāpju darba platuma maiņu, precizākam darbam jebkuras formas tīrumos. Tāpat mainoties darba platumam tiek attiecīgi mainīta mēslojuma doza. Un tas viss notiek uz katru pusi individuāli, pateicoties EMC sistēmai un hidrauliskai disku piedziņai.

 • Darba platums tiek mainīts mainot disku griešanās ātrumu un padeves lūku novietojumu pret disku.
 • Unikāla uzbūve mēslojumu lūkām – nemaina izbēršanas attālumu no diska centra lai pasargātu granulas no lāpstiņu triecieniem
 • Iespējams mēslojumu izkliedēt sākot no:
  • Tālākās malas
  • Centra
  • Tāpat apbraucot šķēršļus samazina izkliedes attālumu
  • Precīzi līdz lauka malai bez papildus aprīkojuma

Ātru darbību nodrošina jaunā tipa SERVO motori. Šie motori maina granulu izbēršanas punktu uz disku un salīdzinot ar vecā tipa motoriem ir 2.5 reizes ātrāki un izturīgāki pret putekļiem.

Viss šīs tehnoloģijas sniedz izcili vienmērīgu mēslojuma pārklājumu visā tīrumā tā ietaupot līdzekļus un laiku.

OPTIPOINT – precīza izkliedēšanas ieslēgšana / izslēgšana lauku galos

Ar OPTIPOINT vadības programmu tiek panākts, ka vērtīgais mēslojums ir izkliedēts tīruma robežās nevis aiz tām. Vadītājs vadoties pēc mēslojuma veida vadības datorā ievada mēslojuma parametrus. Ņemot vērā šos parametrus vadības dators pec GPS signāla un granulu fizikālajām īpašībām precīzi ieslēdz un izslēdz izkliedēšanu optimālajā vietā, lai granulas netiktu izkliedētas precīzi līdz tīruma robežām, tās nēpārsniedzot.

AXMAT – pašregulējošs izkliedes pārklājums

AXMAT izkliedes pārklājuma regulēšanas sistēma sastāv no diviem 54 radaru sensoriem, kas novietoti aplī ap katru disku. Radaru sensori skenē granulu izkliedes trajektoriju un nobīdes gadījumā no vajadzīgā parklājuma automātiski tas tiek izlabots. Vienlīdz precīzi strādā gan ar liela apjoma izkliedes daudzumu, gan izkliedējot maza apjoma gliemežu indi. AXMAT apvienojumā ar EMC sistēmu precīzi izkliedē mēslojumu uz katru pusi, tā kļūstot par pasaulē precīzāko minerālmēslu izkliedētāju.

CCI 1200 un citi vadības datori

Apvienojumā ar jaunākās paaudzes CCI 1200 vadības datoru RAUCH AXIS H EMC ir vienīgais minerālmēslu izkliedētājs, kas strādājot ar lauku kartēm var izkliedēt dažādu daudzumu mēslojumu uz katru pusi atsevišķi. 12.1 collu skārienjūtīgais ekrāns ir ļoti ērts lietošanā. Ar CCI 1200 var vadīt divus ISOBUS agregātus vienlaicīgi.

Tāpat AXIS ir savienojams ar citiem populārākajiem ISOBUS vadības datoriem – Muller Elektronik, Trimble, Teejet un citiem.

Izkliedes diski

Disku lāpstiņu un speciālu aizsargu dizains samazina rotācijas radīto gaisa plūsmas turbolences, lai granulas tiktu novietotas uz diska tieši vajadzīgajā vietā precīzam pārklājumam.

VxR Plus lāpstiņu parklājums ar augstu nodilumizturību garantē ļoti ilgu lāpstiņu darba mūžu.

Disku nomaiņu var veikt bez instrumentiem ar speciālu nostiprināšanas uzgriezni.

GRANUSAFE – saudzīgi pret granulām

GRANUSAFE sistēma ir vairāku risinājumu kopums, lai pēc iespējas saudzīgāk mēslojuma granulas nogādātu no tvertnes uz tīrumu.

 • Lēnu rotējošs maisītājs – tikai 17 apgr./min. – nesmalcina granulas. Kaisītājiem ar hidraulisku piedziņu rotācija izslēdzas aizverot padeves lūkas
 • Uzlabotas plūsmas atveres lūkas novietotas tuvu centram, lai samazinātu lāpstiņu triecienu granulām
 • Speciālas slotiņas lai turbulences radītās gaisa plūsmas neietekmētu granulu novietošanu uz disku
 • Diska uzbūve, lai minimizētu turbulences gaisa plūsmas

Šo risinājumu kopums garantē granulu saudzīgu izkliedi tā nodrošinot perfektu pārklājumu tīrumā.

6 Gadu GARANTIJA tvertnei

RAUCH rūpnīca nodrošina 6 gadu caurrūsēšanas garantiju visām AXIS izkliedētāju tvertnēm. Šāda grantija ir sasniegta pateicoties augstākās kvalitātes metāla attīrīšanai pirms krāsošanas un dubultai pulverkrāsošanai.

Viss izkliedēšanas mehānisms ir izgatavots no augstākās kvalitātes nerūsējošā metāla. Pat pec daudzu gadu darba izkliedētājs saglabā savu augsto kvalitāti.

Liela apjoma un ātruma izkliedēšana

Izkliedes padeves mehānisms un tā unikālā uzbūve ļauj strādāt lielos ātrumos ar lielu izkliedes dozu, tajā pašā laikā saglabājot nepārspējamu precizitāti. Strādājot ar darba platumu 24 metri un ātrumu 25 km/h iespējams izkliedēt pat 500 kg/ha NPK mēslojumu.