Novag TFORCE tiešās sējas sējmašīnas

NOVAG sējmašīnas ir radītas jebkuriem tiešās sējas (No Till) veidiem. Lieliski piemērotas sējai gan pēc kombaina, gan starpkultūrās. Galvenais sēšanas elements ir unikāli veidots sējas mehānisms, kas paveic to kas citādi nebūtu iespējams. Sējas mehānisms kombinācijā ar citām būtiskām inovācijām sniedz nepārspējamu sējas rezultātu.

Tehniskie dati

Sazinies par šo

Raitis Mackevičs + 371 22336672
Aizpildi formu

Jautājums par produktu

Papildus Info

Novag tiešās sējas stūrakmens – unikāls sējas mehānisms

Viss unikālais ir vienkāršs

Novag unikālais sējas mehānisms ir vienkāršs, bet tajā pašā laikā gudri veidots. Tā masīvā uzbūve un konstrukcija spēj sēt jebkuros apstākļos. Sējot tiek veidots T tipa sēklas gultne. Sējas spiediens ir līdz pat 500 kg uz augsni, turklāt šo spiedienu iespējams ne tikai ātri mainīt no vadības datora, bet pat strādāt automātiskā režīmā kurā spiediens tiek mainīts atkarībā no augsnes apstākļiem.

Tiešās sējas izaicinājumi bez NOVAG

Tišās sējas tehnoloģijas līdz šim ir saskārušās ar vairākām problēmām.

Disku tipa sējmašīnas labi veic darbu apstākļos ar daudz augu atliekām, bet griežot augsni sējas gultnē kopā ar sēklu iespiež arī augu atliekas. Šīs atliekas veido nepiemērotu mikroklimatu sēklas dīgšanai jo no šādas gultnes daudz ātrāk izgaro nepieciešamais mitrums.

Sējot ar kaltveida lemesi augu atliekas netiek iespiestas sēklas gultnē. Bet daudz augu atliekas aiz zariem aizķeras un tiek vilktas līdz, traucējot sēju. To atrisina sēšanas zarus izvietojot retāk, bet tas ir risinājums kas samazina sējas kvalitāti. Turklāt kaltveida lemšu zari nespēj nodrošināt vienmērīgu sējas dziļumu mainīgos apstākļos.

T-slot-straw-295x300

T-SLOT LABĀKAIS VEIDS SĒKLAS NOVIETOJUMAM TIEŠAJĀ SĒJĀ

Novag izstrādāja unikālu risinājumu – apvienojot abas sējas tehnikas vienā, panāca bezkompromisu sējas rezultātu. Novag sējas mehānisms satāv no vertikāla diska, kas spēj sagriezt pat viscietāko augsni, un uz pusēm sadalītu apgriezta T veida kaltu, kas veido sēklas eju nostāk no diska un tajā novieto sēklu un minerālmēslojumu. Šinī ejā sēkla ir pasargāta no augu atliekām un atrodas ciešā kontaktā ar augsni.

Turklāt iestrādātais minerālmēslojums atrodas pietiekamā attālumā lai neapdedzinātu sēklu dīgšanas laikā, bet pietiekami tuvi lai maksimāli to augs spētu izmantot

Axe-dynamometrique1

Automātiska sējaprāta spiediena pielāgošnās

Katrs Novag sējaparāts ir aprīkots ne tikai ar individuālu hidrocilindru, bet arī ar speciāliem sensoriem. Šie sensori nepārtraukti mēra sējdiska spiedienu uz augsni un nepieciešamības to palielina vai samazina. Tādejādi visas sējmašīnas platumā tiek noturēts vienāds spiediens uz augsni neatkarīgi no augsnes apstākļiem. Vienāds spiediens nodrošina vienādu sējas dziļumu un nepieļauj pārmērīgu augsnes sablīvējumu virs sēklas.

Tāpat sējaprāta uzbūve spēj kopēt ausgnes reljefu 50 cm robežās un nodrošināt līdz 500 kg spiedienu uz augsni.

VISS PĀRDOMĀTS LĪDZ SĪKUMAM

Ērta sēja

Hidrauliskas piedziņas izsējas mehānisms ir piemērots visu izmēra seklai ar izsēju no 1.5 līdz 350 kg/ha.

Liela apjoma un dalīta tvertne paātrina sējas darbus. Tvetne ir sadalīta divās daļās, minerālmēsliem un sēklai. Kuru pusi izmantot konkrētajam materiālam var izvēlēties pēc vajadzības.