AXIS M EMC

AXIS M EMC aprīkots ar unikālo EMC mēslojuma dozēšanas sistēmu un plašais standartaprīkojuma un papildaprīkojuma klāsts izceļ izkliedētāju starp konkurentiem.

Ar tvertnes izmēru no 1000 l līdz pat 4200 litriem un darba platumu no 12 m līdz 50 m, AXIS klāstā noteikti ir piemērots izkliedētājs jebkurai saimniecībai un tās darba metodēm.

AXIS izkliedētājiem ir 6 gadu tvertnes pretkorozijas garantija, kas panākta ar augstākās kvalitātes metālu, tā apstrādi un dubulto pulverkrāsošanu.

W versijā AXIS ir aprīkots ar svēršanas sensoriem, tie sver tvertni un vadītāju informē par mēslojuma daudzumu tajā. Svēršanas datus neizmanto izkliedes vadībā, jo to veic precīzākā EMC sistēma.

RAUCH Vācijas ģimenes uzņēmums koncentrējas mēslojumu izkliedētāju ražošanā, piedāvājot arvien jaunākus inovatīvus risinājumus precīzākam darbam, kuri saņēmuši daudzus pasaules augtākos apbalvojumus.

Sazinies par šo

Raitis Mackevičs + 371 22336672
Aizpildi formu

Jautājums par produktu

Papildus Info

Rauch axis pamatiezīmes

AXIS – AUGSTĀKĀ PRECIZITĀTE AR NEIEROBEŽOTĀM IESPĒJĀM

Rauch izkliedētāji izceļas ar savu kvalitāti un precizītāti, lai pat ar mazākajiem un vienkāršākajiem modeļiem strādāt būtu ērti un izkliedes kvalitāte būtu augsta.

Izkliede bez ierobežojumiem. AXIS izkliedētāji aprīkoti ar unikālu CDS mēslojuma padeves sistēmu. Šī sistēma nodrošina precīzu un vienmērīgu izkliedes pārklājumu pat vissmagākājos darba apstākļos arī ar lieliem apjomiem. Tāpat šī sistēma nevainojami darbojas savienojumā ar sekciju kontroli. Pat strādājot ar 24 m darba platumu un ātrumu 25 km/h, CDA sistēma var nodrošināt precīzu 500 kg/ha NPK mēslojuma padevi.

Tehniskie dati

6 GADU TVERTNES KOROZIJAS GARANTIJA – KAS VAR BŪT LABĀKS PAR ŠO

RAUCH rūpnīca nodrošina 6 gadu caurrūsēšanas garantiju visām AXIS izkliedētāju tvertnēm. Šāda grantija ir sasniegta pateicoties augstākās kvalitātes metāla attīrīšanai pirms krāsošanas un dubultai pulverkrāsošanai.

Viss izkliedēšanas mehānisms ir izgatavots no augstākās kvalitātes nerūsējošā metāla. Pat pec daudzu gadu darba izkliedētājs saglabā nemainīgu savu augsto kvalitāti.

GRANUSAFE – SAUDZĪGI PRET GRANULĀM

AXIS ar GRANUSAFE sistēmu ietver vairāku sistēmu kopumu, lai pēc iespējas saudzīgāk mēslojuma granulas nogādātu no tvertnes uz tīrumu.

 • Lēnu rotējošs maisītājs – tikai 17 apgr./min. – nesmalcina granulas. Kaisītājiem ar hidraulisku piedziņu rotācija izslēdzas aizverot padeves lūkas
 • Uzlabotas plūsmas atveres lūkas novietotas tuvu centram, lai samazinātu lāpstiņu triecienu granulām
 • Speciālas slotiņas lai turbulences radītās gaisa plūsmas neietekmētu granulu novietošanu uz disku
 • Diska uzbūve, lai minimizētu turbulences gaisa plūsmas

Šo risinājumu kopums garantē granulu saudzīgu izkliedi tā nodrošinot perfektu pārklājumu tīrumā.

IZKLIEDES DISKI UN LĀPSTIŅAS – KVALITĀTE, PRECIZITĀTE, IZTURĪBA

Disku lāpstiņu un speciālu aizsargu dizains samazina rotācijas radīto gaisa plūsmas turbolences, lai granulas tiktu novietotas uz diska tieši vajadzīgajā vietā precīzam pārklājumam.

VxR Plus lāpstiņu parklājums ar augstu nodilumizturību garantē ļoti ilgu lāpstiņu darba mūžu.

Disku nomaiņu var veikt bez instrumentiem ar speciālu nostiprināšanas uzgriezni.

AXIS M EMC APRĪKOJUMS

Pamataprīkojums

Papildborti

Pamataprīkojums – viss nepieciešamais darbam

Unikālā EMC dozēšanas sistēma, vadības dators ar sekciju kontroli, granusafe sistēma un daudz cita, ir iekļautas jau pamataprīkojumā. Tādējādi jau pamataprīkojumā Rauch Axis ir gatavs precīzam darbam.

Atkarībā no modeļa atšķiras sekciju vadība un tvertnes svēršanas aprīkojums, lai vadītājs precīzi zinātu cik materiāla atlicis un plānotu uzpildi. Pateicoties daudz precīzākai EMC izkliedes materiāla dozēšanas sistēmai visa svaru informācija ir tikai informatīva. Ar tvertnes svariem ir aprīkot +W Axis modeļi. Svaru vietā izkliedētāju var aprīkot ar materiāla līmeņa sensoriem.

Papildborti un cits papildaprīkojums – lielākiem sasniegumiem

Papildus AXIS izkliedētājus atkarībā no modeļa var aprīkot ar:

 • Dažāda izmēra papildbortiem (lielākie papildborti aprīkoti ar lodziņiem)
 • Tvertnes pārsegu. Pēc izvēles ar roku atveramu vai elektriski no vadības datora
 • Dažādu lauku malu izkliedēšanas aprīkojumu
 • Riteņiem, vienkāršai novietošanai
 • Kapnītēm, ērtai tvertnes piekļuvei
 • Darba LED gaismām, darbam tumsā

RAUCH INOVATĪVĀS SISTĒMAS

EMC – PRECĪZĀKĀ MINERĀLMĒSLU IZKLIEDES SISTĒMA – Tikai RAUCH

EMC – Electronic Massflow Control (elektriska dozēšanas kontrole) ir pasaulē unikāla sistēma, kas kontrolē mēslojuma plūsmu uz katru disku atsevišķi.

Galvenās EMC priekšrocības salīdzinot ar svaru sistēmu

 • EMC sistēma nodrošina konstantu mēslojuma izkliedes daudzumu uz katru disku atsevišķi
 • Strādājot ar sekciju vadību ķīļos samazina padevi tikai pusei, kur tas vajadzīgs
 • EMC sistēmas darbu neiespaido nelīdzeni braukšanas apstākļi un slīpumi
 • EMC sistēma izkliedes daudzumu regulē reizi sekundē.
 • EMC sistēma sniedz iespēju strādāt ar lauku kartēm un N sensoriem izkliedējot uz katru malu dažādu nepieciešamo mēslojuma daudzumu
 • Pilnībā automātiski nosaka nosprostojumus padevē un vajadzības gadījumā atver tikai attiecīgās puses padeves lūku

EMC sistēma minerālmēslojumu izkliedētājos ar mehānisko piedziņu darbojas mērot izkliedes diska griezes momentu (noslodzi). Katrs piedziņas disks ir ar iebūvētu bezkontakta sensoru, kas mēra piedziņas ass vērpi. Izmantojot principu piedziņas ass griezes moments ir proporcionāls padeves daudzumam precīzi līdz 1 kg tiek noteiks izkliedes daudzums. Sistēma automātiski kalibrējas, kad tiek aizvērtas padeves lūkas un precīzs daudzums tiek izkliedēts jau ar pirmajiem darba metriem.

VARISPREAD – sekciju vadība

Visi Rauch AXIS M EMC izkliedētāji ir standartā aprīkoti ar VariSpread darba platuma maiņu, precizākam darbam jebkuras formas tīrumos. Tāpat mainoties darba platumam tiek attiecīgi mainīta mēslojuma doza. Un tas viss notiek uz katru pusi individuāli, pateicoties EMC sistēmai.

 • Darba platums tiek mainīts padeves lūku novietojumu pret disku.
 • Unikāla uzbūve mēslojumu lūkām – nemaina izbēršanas attālumu no diska centra lai pasargātu granulas no lāpstiņu triecieniem
 • Iespējams mēslojumu izkliedēt sākot no:
  • Tālākās malas
  • Centra
  • Tāpat apbraucot šķēršļus samazina izkliedes attālumu

Ātru darbību nodrošina jaunā tipa SERVO motori. Šie motori maina granulu izbēršanas punktu uz disku un salīdzinot ar vecā tipa motoriem ir 2.5 reizes ātrāki un izturīgāki pret putekļiem.

Viss šīs tehnoloģijas sniedz izcili vienmērīgu mēslojuma pārklājumu visā tīrumā tā ietaupot līdzekļus un laiku.

OPTIPOINT – PRECĪZA IZKLIEDĒŠANAS IESLĒGŠANA / IZSLĒGŠANA LAUKU GALOS

Ar OPTIPOINT vadības programmu tiek panākts, ka vērtīgais mēslojums ir izkliedēts tīruma robežās nevis aiz tām. Vadītājs vadoties pēc mēslojuma veida vadības datorā ievada mēslojuma parametrus. Ņemot vērā šos parametrus vadības dators pec GPS signāla un granulu fizikālajām īpašībām precīzi ieslēdz un izslēdz izkliedēšanu optimālajā vietā, lai granulas netiktu izkliedētas precīzi līdz tīruma robežām, tās nēpārsniedzot.

M drive

M – Drive– bezapkopju piedziņa ar pārslodzes aizsardzību

 • Viss piedziņas mehānisms atrodas slēgtā ar eļļu pildītā korpusā.
 • Slēgtais piedziņas mehānisms nodrošina putekļu, mešlojuma un citu svešķermeņu nokļūšanas tajā. Tā panākot ka piedziņas mehānismam nav nepeiciešamas apkopes.
 • Iestrādātā pārslodzes aizsardzība aizsargā visu piedziņu no triecieniem un nosprostojumu radītām slodzēm.
 • Maisītāja rotācija ir pulsveida un tikai 17 apgr/min. Tā granulas netiek bojātas un saglabā savus parametrus.

Nepieciešamie jūgvārpstas apgriezieni:

 • AXIS M 20.2, 30.2 – Jūgvārpstas apgriezieni 540 apgr/min. Izkliedes disku griešanās ātrums – 900 apgr/min.
 • AXIS M 50.2 – Jūgvārpstas apgriezieni 750 apgr/min. Izkliedes disku griešanās ātrums – 900 apgr/min.

Telimat un GSE – mēslojums precīzi līdz lauka malai

Atkarībā no darba metodēm iespējams AXIS izkliedētājus aprīkot ar dažādu lauku malu izkliedes aprīkojumu

TELIMAT T25/T50: hidrauliski vadāms lauku malu limiteris, mēslojuma izkliedei no pirmās tehniskās sliedes precīzi līdz lauka malai.

GSE 30/60 : aprīkojums mēslojuma izkliedei tieši līdz lauka robežai, pārvietojoties tieši gar to. GSE aprīojuma izkliedes distanci līdz robežai var mainīt no 0 līdz 3 m. Papildus var aprīkot ar GSE aprīkojuma hidraulisku vadību.