Alka

Alka  ir mazākais piekabināmais miglotājs no Agrio. Ar savu labvēlīgo cenu, tas ir piemērots smidzinātājs maziem un vidējiem lauksaimniekiem, kuri līdz šim izmantoja lielākoties uzkarināmos miglotājus. Augstā mašīnas kvalitāte, un komponentu bāze ir līdzvērtīga arī lielākajiem modeļiem.

Arī ALKA, kā jau visi AGRIO smidzinātāji, ir aprīkots ar pneimatisku vārstu vadību. Šādi vārsti ir ātrdarbīgāki un kalpo daudz ilgāk stradājot arī ar lielu smidzināšanas spiedienu nekā elektriski vadāmi vārsti.

AGRIO ražo tikai smidzinātājus un ilgā pieredze izceļ ražotāju ar augstu produktu kvalitāti un ātru jaunu inovāciju ieviešanu praksē.

AGRIO buklets

Sazinies par šo

Raitis Mackevičs + 371 22336672
Aizpildi formu

Jautājums par produktu

Papildus Info

AGRIO pamatiezīmes

Agrio Alka

Vārstu vadība ar pneimatiku – ātri, precīzi un uzticami

Agrio firmas zīme ir smidzinātāju galveno vārstu vadība ar saspiestu gaisu. Šādi tiek vadīti sekciju, spiediena regulācijas un atplūdes vārsti.

Galvenās priekšrocības ar saspiestu gaisu vadāmiem vārstiem salīdzinot ar elektriskiem vārstiem:

 • Ātra darbība – pateicoties vienkāršai uzbūvei pārslēgšanās starp darba režīmiem notiek ļoti ātri jo vārsti sastāv tikai no gaisa vadības membrānas
 • Iespēja strādāt plašā smidzināšanas spiediena amplitūdā – no 0 līdz 9 bar. Agrio vārsti var ilgstoši strādāt ar lielu darba spiedienu – 9 bar. Smidzinot ar lielāku darba spiedienu pilienu ātrums ir lielāks un tos mazāk ietekmē vējš
 • Izturīgi pret agresīvu vidi. Ar gaisu vadāmiem vārstiem nekaitē agresīvās vielas un tie var bez problēmām strādāt ar šķidrajiem mēslojumiem
 • Nav garu elektrisku kabeļu un to savienojumu smidzināšanas zonā

Gaisa vārsti tiek vadīti ar elektropneimatiskiem vadības blokiem. Gaisu sistēmā nodrošina no traktora peneimatisko bremžu izvada vai aprīkojot smidzinātāju ar atsevišķu gaisa kompresoru. Smidzinātāja kompresoru piedzen no galvenā sūkņa ar siksnu pārvadu

Stangu tests 2

Stangu uzbūve un stabilitāte – atslēga precīzam rezultātam

Stangu svārstības gan horizontālā, gan vertikālā virzienā būtiski ietekmē smidzinājuma kvalitāti un tādejādi sagaidāmo ražu. AGRIO jau vairāk nekā 20 gadus paši rāžo un uzlabo stangu sistēmu.

AGRIO stangas ir iekārtas trosēs un arī to slipuma maiņa notiek ar troses palīdzību. Šādi stanga nav tieši savinota ar smidzinātāju un mazāk uzņem svārstības no tā.

Tāpat AGRIO stangas atkarībā no to platuma ir aprīkotas ar vairākiem amortizatoriem un stabilizatoriem, lai slapāpētu triecienus visos virzienos

Stangas vertikālā virzienā pārvietojas pa sliedi, tā atrodoties tuvāk smidzinātāja riteņu asij un samazinot svārstību amplitūdu.

Stangu salocīšanas process notiek ļoti ātri, ietaupot laiku.

alka aprīkojums

IZMĒRI

Papildaprīkojums

Pamataprīkojums:

 • Tvertne no stiklašķiedras ar iekšējām starpsienām, ar tilpumu 2500 vai 3000 litri ar 5 % rezervi putām
 • Stangu darba platumi 15, 18 vai 21 metri
 • AR 185 membrānu sūknis
 • 370 litru tīrā ūdens tvertne
 • Augšējā sakabe
 • 60 litru ķīmiju jaucējtrauks un skalošanas aprīkojums
 • Viens iesūkšanas un divi spiediena filtri

Plašas papildaprīkojuma iespējas

 • Sķidruma cirkulācija stangās
 • Neierobežots sekciju skaits
 • Dažādu sūkņu jaudu kombinācijas
 • Augstuma kopēšanas sonsori
 • Dažādi Muller Elektronik vadības datori
 • Pneimatisku spilvenu amortizēta ass
 • Ass stūrēšana ar žiriskopa sensoru
 • Visu sistēmu pārslēgšanas vārstu vadība no kabines
 • Uzpildes automātiska vadība
 • Selejet sistēma
 • Curve control sistēma
 • EasyFlow uzpildes aprīkojums
 • Un daudz cits

INOVĀCIJAS

SELEJET

Selejet sistēma – vienmēr optimālā sprausla jebkuram ātrumam

Pareiza sprauslu izvēle smidzināšanai ir pamats kvalitatīvai augu aizsardzībai. Ikvienai sprauslai ir noteikta caurplūde un darba spiediena amplidtūda, kurā tās strūkla ir visprecīzākā. Mainoties darba ātrumam lai nodrošinātu uzstādīto dozu uz hektāru sistēma maina spiedienu. Tādejādi lai sprausla darbotos tai optimālajā spiediena robežās ir nepieciešams iekļauties arī darba ātruma robežās. Diemžēl ne vienmēr ir iespējams iekļauties noteiktā ātruma diapozonā it īpāši lauku galos un citos pagriezienos un tādejādi samazinās smidzinājuma pārklājuma kvalitāte.

Risinājums ir SELEJET sistēma. SELEJET sistēma sastāv no vairākām vienuviet apvienotiem sprauslu turētājiem. Atkarībā no turētāju skaita, tos aprīko ar vairākām dažādām sprauslām. Ar pneimatiski vadāmiem vārstiem katru sprauslu individuāli var zibenīgi ieslēgt un izslēgt. Šāda sistēma palielina darba ātruma diapozonu vairākkārt. Piemēram sistēmā ar divām sprauslām viena no sprauslām optimālajā spiedienā darbojas darba ātrumā līdz 10 km/h, pārsniedzot šo ātrumu tīrumā, lai saglabātu optimālo spiedienu uz sprauslu sistēma automātiski pārslēdzas uz otru, lielāka izmēra sprauslu. Palielinot ātrumu vēl vairāk lai sagalabātu dozu sistēma var ieslēgt abas sprauslas reizē.

Tā kā viss tiek vadīts pneimatiski nav problēmu ar elektriskiem bojājumiem kurus var radīt agresīvā vide smidzināšanas zonā.

CURVE Control – individuāla sekciju dozu vadība

Curve Control ir jauna smidzināšanas dozas kontroles sistēma no Muller Elektronik. Šī sistēma darbojas kombinācijā ar Selejet sistēmu. Curve Control funkcija ir samazināt dozu vietās kur tas nepieciešams.

Smidzinot ap stabiem un lauku galos smidzinātāja stangas kustības ātrums būtiski atšķiras labajā un kreisajā pusē. Vienkāršā sistēmā vienā pusē dēļ paātrinātas stangas kustības rodas smidzināmā škidruma pārklājuma nepietiekami, turpretī otrā pusē smidzinājuma pārklājums ir pārāk daudz. Šīs abas kļūdas ir augiem kaitīgas.

Curve Control apvienojumā ar Selejet pagriezienos pārslēdz Selejet nepieciešamās sprauslas savstarpēji uz optimalām. Ja stangas kustība ir par ātru tad ieslēdz sprauslas lai palielinātu dozu, bet otrā pusē samazina.

Tāpat ar šo sistēmu ir iespējams strādājot ar lauku kartēm dažādās vietās stangas platumā izmidzināt dažādu dozu.

EASY FLOW – ķimikāliju ērta uzpilde bez jebkādas saskarsmes ar tām

Agrio piedāvā savus smidzinātājus aprīkot ar EasyFlow ķimikāliju uzpildes sistēmu. Šī sistēma pasargā operatoru no jebkādas saskarsmes ar ķīmiju.

Smidzinātājs tiek aprīkots ar speciālu adapteri. Uz ķimijas kannas tiek uzskrūvēts specāls savienojums. Savienojums vienmēr noblīvē kannu lai no tās nenotiktu jebkāda noplūde. Tālāk vienkārši tiek iepildīts nepieciešamais daudzums smidzinātājā. Visu sistēmu un kannu ir iespējams izskalot ar tīru ūdeni.

Tāpat ir iespējams jebkuru citu smidzinātāju aprīkot ar Easy Flow sistēmu, neatkarīgi no vecuma.